Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Восени подорожчають продукти харчування

Думка експерта

Економічний експерт Андрій НОВАК прогнозує досить значне зростання цін на ринку продуктів харчування восени.

Він нагадав, що певне зниження цін "вже відбулося", і саме на цьому рівні будуть триматися ціни протягом літа. А з осені зіграє фактор зростання цін на ціноформуючих ринках, стверджує експерт.

"Оскільки основні ціноформуючі ринки показали зростання – ринки енергоресурсів (зокрема, пального. - Ред.), - то це потягне за собою підвищення транспортних послуг. А транспортні послуги, наприклад, складають більшу частину собівартості всієї продукції. І це, у свою чергу, призведе до підвищення цін на продукти харчування", - зазначив А.НОВАК.

На запитання, які саме продукти харчування подорожчають у першу чергу, експерт відповіді не дав. На його думку, "це залежатиме від двох чинників".

"Перший чинник – на яких продуктах харчування держава буде займатися субсидіюванням, і другий – це імпорт. Тобто, які продукти та в яких об’ємах будуть завозитись на ринок України. Це спрогнозувати досить важко, оскільки все залежить від політики уряду конкретно на даних ринках продуктів харчування", - повідомив А.НОВАК.

ІМК

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку